Ulubione
Idealnie czysta łazienka – sprawdź nasze PORADY!

Idealnie czysta łazienka – sprawdź nasze PORADY!Idealnie czysta łazienka to temat nieosiągalny dla wielu osób. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, jeżeli w domu znajduje się małe dziecko lub zwierzak. W tym artykule chcieliśmy udzielić kilku skutecznych porad oraz przedstawić sprawdzone triki jak tego dokonać oraz jak zamienić nawet najbardziej „zapuszczoną” łazienkę w jej lśniący czystością odpowiednik.

Dbając o czystość naszej łazienki, musimy zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Osady mydła, zacieki, które nie mają końca, zabrudzona armatura to prawdziwe utrapienie każdego z nas. Naszym zdaniem czystość łazienki to bardzo istotna kwestia, co zresztą potwierdzają ostatnio przeprowadzone badania, które wskazują, że w typowej toalecie zidentyfikować można około 200 różnych rodzajów bakterii. Prawdopodobnie nie jest to pocieszająca wiadomość, ale tylko połowa owych bakterii jest szkodliwa dla człowieka. Otaczające nas zarazki to trudny rywal, ponieważ pozostają aktywne nawet do 60 dni, gdzie przez cały ten okres „rozmnażają” się stając się jeszcze bardziej groźne. Powyższe fakt to tylko potwierdzenie tego jak bardzo istotna jest czystość armatury, kabiny oraz wszystkim elementów łazienki, z którym użytkownik ma bezpośredni kontakt.


Jak skutecznie dbać o czystość łazienki?


Naszym zdaniem najważniejszym aspektem jest, jakość środków czyszczących. Szczególnie tych odpowiedzialnych za higienę miejsc najbardziej narażonych na bakterie – miski wc, umywalki. Wybierając środki czystości oprócz skuteczności w eliminowaniu bakterii warto również zwrócić uwagę na ich parametry pielęgnacyjne. Realizując łazienkę ze swoich marzeń, pragniemy jej elementy takie jak bateria umywalkowa wyglądała jak nowa przez długi czas a można to osiągnąć tylko i wyłącznie poprzez prawidłową, regularną pielęgnacje odpowiednimi środkami czystości.

Drugim równie istotnym parametrem, jaki ma znaczenie na czystość naszej łazienki jest systematyka. Warto sprzątać łazienkę kilka razy w tygodniu w z góry zaplanowane dni, ponieważ obierając taką strategie nie pozwolimy na rozmnażanie bakterii oraz eskalacje problemu. Podstawowym środkiem czystości może być płyn do naczyń, który aplikujemy na szmatkę, jednak na trudniejsze zabrudzenia potrzebujemy działa większego kalibru, tutaj warto się pokusić o dedykowane preparaty o działaniu silnię czyszczącym. Po wykonaniu czynności porządkowych np. wyczyszczeniu baterii wannowej warto przetrzeć ją suchą szmatką, tak, aby chromowana armatura nabrała połysku, jaki miała w momencie kupna. Tutaj należy pamiętać, aby stosować „delikatne” czyściwo, elementy szorstkie, chropowate mogą mieć negatywny wpływ na armaturę!
Ciekawym, domowym sposobem na walkę z bateriami może być roztwór wodny z octem w stosunku jednego do jednego. Ocet to środek czystości znany już od bardzo dawna, który posiada właściwości czyszczące, odkamieniające oraz bakterie bakteriobójcze. Powyższe rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku osadów oraz trudniejszych w usunięciu zabrudzeń. W przypadku octu również warto po wykonaniu czynności porządkowych przetrzeć czyszczoną armaturę suchą, delikatną ścierkom.

Zdaniem wielu użytkowników, jednym z elementów najtrudniejszych w utrzymaniu czystości stanowi kabina prysznicowa. Szczególnie kabiny duże, które posiadają liczne elementy oraz wykonane z różnych materiałów. Czyszczenie, po każdej kąpieli odpada, bo przecież nikt z nas nie ma na to czasu. Zacieki powstające na szklanych drzwiach kabiny, są efektem „twardej” wody, jednak my mamy na to sposób. W przypadku kabin prysznicowych oraz ich szklanych drzwi idealnie sprawdzają się produkty o konsystencji żelu, ponieważ takie preparaty „trzymają” się czyszczonej powierzchni. W przypadku kabin jak i brodzików efektywne są również środki czyszczące w sprayu, ponieważ zapewniają możliwość dotraci do wszystkich zakamarków. W przypadku, jeżeli nie posiadamy dedykowanych preparatów, a nasze szklane drzwi prysznicowe straciły dawny blask zastosować można klasyczny płyn do mycia okien, jednak jego aplikacja będzie mniej wygoda. Warto również zastanowić się nad kupnem nowoczesnych impregnatów, które tworzą bardzo skuteczną warstwę, która chroni powierzchnie „odbijając” potencjalne zacieki oraz zarazki.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

HG Żel Czysta łazienka 500 ml
Szybka wysyłka z własnego magazynu
HG Żel Czysta łazienka 500 mlHG Żel Czysta łazienka 500 ml
49,00 PLN
 
HG Środek do usuwania kamienia i rdzy Błękitny 500 ml
 
HG 135050129 Czyste fugi 500 ml
 
HG 128050129 Środek do usuwania tłuszczu 500 ml
 
HG 244025127 Super ochrona fug 250 ml
 
HG 476030129 Impregnat łazienkowy 250 ml
 
HG 447100129 Ochrona przed plamami 1000 ml
 
HG 447025129 Ochrona przed plamami 250 ml
 
HG 316045229 Pochłaniacz wilgoci 450 g
 
HG 290010108 Preparat do usuwania silikonu 100 ml
 
HG 435100129 Super zmywacz 1000 ml
 
 
POWIĄZANI PRODUCENCI