Ulubione
Styl retro w łazience

Styl retro w łazience


Łazienka może być urządzona na wiele różnych sposobów. Współcześnie mamy pełną dowolność co do tego jak nasze wnętrze ma wyglądać. Może być ono minimalistyczne i nowoczesne, może być klasyczne lub…retro.

To właśnie styl retro wydaje się być jednym z tych trendów, który jest ponadczasowy i tak samo dobrze będzie wyglądał dziś jak i za wiele lat.Baterie w stylu retro

Baterie są jednymi z tych elementów, bez których z całą pewnością nie możemy mówić o funkcjonalnej łazience. Są one jednak nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale i potrafią stanowić dekorację wnętrza. Urządzając łazienkę w stylu retro powinniśmy zwrócić szczególną uwagę właśnie na armaturę. Wielu producentów z branży łazienkowej wprowadziło specjalne serie, kolekcje, które inspirowane są wieloma stylami.

Baterie retro cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Zazwyczaj są bogato zdobione i dostępne w ciekawej kolorystyce wykończenia. Mogą mieć kolor srebrny, złoty czy szczotkowanej miedzi. Jednak należy pamiętać, że nie tylko walory wizualne są ważne. Należy sprawdzić czy baterie posiada ceramiczne elementy, które odpowiedzialne są za jej trwałość i bezawaryjne działanie. Dobrze, żeby wyposażone były w elementy, które podczas codziennego i normalnego użytkowania pozwolą na zmniejszenie zużycia wody.

Ceramika sanitarna w stylu retro

Wnętrza w stylu retro kojarzą nam się z czasami, w których z całą pewnością nie było kabin prysznicowych czy podwieszanych misek WC. Aranżując taką łazienkę powinniśmy wybrać wannę wolnostojącą oraz standardowy kompakt. Umywalka może mieć kształt dawnej balii lub misy. Współcześnie jest ich bardzo duży wybór. Sedesy powinny mieć opływowe kształty i szerokie krawędzie. Charakter wnętrzu nadadzą też bogato zdobione nóżki od wanny.

Istotne są dodatki!

Remontując łazienkę zazwyczaj skupiamy się na głównych elementach, które muszą się tam znaleźć. Często wybór dodatków jest przypadkowy. W łazience utrzymanej w stylu retro akcesoria muszą zostać bardzo dokładnie dobrane. Najlepiej, aby były pozłacane lub miedziane. Ozdobna rama lustra, mydelniczka, uchwyty na ręczniki, kubki na szczoteczki do zębów – wszystko to powinno być stylizowane.

Wnętrza w stylu retro są ponadczasowe. Panuje w nich wyjątkowy klimat, który z całą pewnością sprzyja relaksacji. W łazience retro możemy poczuć się tak jak w pałacowym wnętrzu! W aranżacji nie ma też sztywno ustalonych norm – wiele zależy od nas i dlatego każda aranżacja może być zupełnie inna.PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Omnires RETRO RE7231 CR Bateria wannowa ścienna kompletna, chrom błyszczący
 
Omnires / BIHC MODERN C301 Bateria umywalkowa złota
 
Omnires RETRO RE7240 CR Bateria prysznicowa ścienna, chrom błyszczący
 
Omnires RETRO RE7210 BR Bateria umywalkowa stojąca, brąz antyczny
 
Omnires RETRO RE7220 CR Bateria bidetowa stojąca,
 
Omnires / BIHC MODERN C304 Bateria wannowa ścienna złota
 
Omnires RETRO RE7240 BR Bateria prysznicowa ścienna, brąz antyczny
 
Omnires RETRO RE7220 BR Bateria bidetowa stojąca, brąz antyczny
 
Omnires RETRO RE7251 Bateria zlewozmywakowa stojąca brąz antyczny
 
Roca CARMEN A5A014BC00 Bateria wannowo-natryskowa dwuuchwytowa z zestawem natryskowym
 
Roca CARMEN A5A3A4BC00 Bateria umywalkowa z korkiem Click-Clack
 
Roca CARMEN A5A444BC00 Bateria umywalkowa trzyotworowa z korkiem Click-Clack
 
Franke OLD ENGLAND 115.0028.205 Bateria zlewozmywakowa stare złoto
 
Franke OLD ENGLAND 115.0028.208 Bateria zlewozmywakowa miedziana
 
Franke OLD ENGLAND 115.0060.360 Bateria zlewozmywakowa bez wyciąganej wylewki, chromowana
 
Roca CARMEN A5A6A4BC00 Bateria bidetowa z korkiem Click-Clack
 
Roca CARMEN A5A384BC00 Bateria umywalkowa wysoka z korkiem Click-Clack
 
Roca CARMEN A5A274BC00 Bateria wannowo-natryskowa z zestawem natryskowym wolnostojąca
 
Paffoni QUATTRO QTV003CR Bateria umywalkowa podtynkowa 3-otworowa
 
POWIĄZANI PRODUCENCI