Ulubione
Baterie ekologiczne, czyli jak bez wysiłku zmniejszyć zużycie wody.

Baterie ekologiczne, czyli jak bez wysiłku zmniejszyć zużycie wody.


Już od wielu lat jesteśmy uświadamiani jak oszczędzać wodę i energię elektryczną. O ile zakręcenie kranu podczas mycia zębów, czy zamiana wanny na kabinę prysznicową nie stanowi dla Polaków wielkiego problemu, to dalsze kroki które sprawią, że zużycie wody będzie mniejsze, jest już cięższe do wprowadzenia.

Wielu producentów armatury łazienkowej posiada specjalne modele, które wyposażone są w nowoczesne technologię, które to bez zmniejszenia komfortu wpływają na niższe zużycie wody. Mogą być one oczywiście bardziej zaawansowane lub mniej. Ze względu na to znajdują się też w różnych przedziałach cenowych. Przedstawiamy poniżej takie udogodnienia, które naszym zdaniem są opłacalne i godne polecenia.



Bateria bezdotykowa – czy zakup jej się opłaca?

Jeszcze do niedawna ten rodzaj baterii zazwyczaj znajdował się w toaletach publicznych. Dziś coraz częściej właśnie baterie bezdotykowe, czy nazywane inaczej – sensoryczne, znajdują się w domach Polaków. Ceny ich wraz ze wzrostem popularności znacznie spadły. Jest to jeden z powodów zwiększenia ich sprzedaży. Baterie te są niezwykle ergonomiczne. Bateria działa wtedy, gdy w jej pobliżu znajdą się dłonie lub jakiś przedmiot. W momencie, gdy zostanie on odsunięty automatycznie się wyłącza. Nie musimy pamiętać o zakręcaniu wody podczas mycia zębów czy mydlenia rąk. Bateria zrobi to za nas. Takie rozwiązanie zdaje się być też idealnym w momencie, gdy z łazienki samodzielnie korzystają dzieci. To one zazwyczaj mają problem z zakręceniem wody. Chociaż modele te są nieco droższe od pozostałych, to zakup ich zwraca się w szybkim czasie w postaci niższych rachunków za wodę.



Perlatory, termostaty, eko – przyciski – co lepsze?

Tak naprawdę nie ma gotowej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależne jest bowiem od zasobności naszego portfela a także i od potrzeb. Najtańsze będą baterie z perlatorami. Aerator jest małą częścią, która umieszczana jest na końcu wylewki. Jego głównym zadaniem jest napowietrzenie wypływającej wody i nadanie jej większej objętości. Napowietrzona woda wygląda tak jakby było jej znacznie więcej. W rzeczywistości zużywamy jej znacznie mniej, nie obniżając przy tym komfortu z użytkowania jej.

Termostaty zazwyczaj stosowane są w bateriach natryskowych  i umywalkowych. Dzięki ich zastosowaniu nie musimy po odkręceniu wody ustawiać jej odpowiedniej temperatury. Wypływająca woda posiada pożądaną przez nas temperaturę. Nie musimy dzięki temu tracić czasu na jej regulację, a także zużywamy jej dużo mniej. Termostat jest też idealnym rozwiązaniem, jeśli z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. Zapobiega on poparzeniom związanym z użyciem zbyt gorącej wody. Jest to więc rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i bezpieczne.

Eko – przyciski, to rozwiązanie, które tak naprawdę oszczędza za nas. Mają za zadanie zmniejszyć strumień wypływającej wody w sposób automatyczny. Po uruchomieniu baterii siła strumienia ustawia się na ekonomicznym poziomie. Jest to wygodne rozwiązanie tak naprawdę dla wszystkich członków rodziny.

Wybór odpowiedniego rozwiązania, które wpłynie na zmniejszenie ilości wody może nie należeć do najprostszych. Jeśli do tej pory nie stosowaliśmy żadnego, to na pewno warto skorzystać z któregokolwiek. W szybkim czasie zauważymy, że nasze rachunki są niższe, a i obniżymy zużycie tego cennego surowca jakim jest woda.



PRODUKTY Z ARTYKUŁU

Oras SAGA 3911F Bateria umywalkowa stojąca XL
 
POWIĄZANI PRODUCENCI